MATE-GEAC-siker: Mészáros Eszter országos csúccsal magyar bajnok

A három héten át zajló 50m-es sportlövő országos bajnokság az ifik és a felnőttek korosztályos küzdelmével ért véget a hétvégén, ahol pénteken négy, szombaton két, vasárnap pedig új két érmet nyertek a MATE-GEAC sportolói.

A legnagyobb sikert Mészáros Eszter olimpikonunk szállította, aki a felnőttek mezőnyében nyerte meg a három testhelyzet olimpiai számát, a döntőben 462.6-re javítva az országos csúcsot. A MATE-GEAC női csapata ezüstérmes lett. Vasárnap aztán újabb egyéni érmet szerzett Eszti, női 60 fekvőben. A MATE-GEAC csapata itt is dobogóra állt, a Komárom és az UTE mögött bronzérmet szerezve.

Az ifiknél legeredményesebb Havjár Kristóf volt, aki a három testhelyzet és a fekvő versenyszámban is bronzérmes lett, amíg a fiúk csapata két ezüstérmet szerzett.

A GEAC sportlövői a szeptemberi OB-sorozat három hétvégéjén összesen 13 érmet és további 4 pontszerző helyezést értek el, melyhez szívből gratulálunk!